Епідемія Ебола

Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє, що за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (далі – ВООЗ) у світі продовжується поширення епідемії особливо небезпечного інфекційного захворювання – геморагічної лихоманки Ебола. Станом на 21 серпня 2014 року у світі зареєстровано 2473 випадки цього захворювання, з них 1350 закінчилися смертю пацієнтів. Випадки лихоманки реєструються головним чином у країнах Західної Африки – Гвінеї, Ліберії, Сьєрра-Леоне та Нігерії.

ВООЗ проаналізувала ситуацію, що склалася внаслідок епідемії лихоманки Ебола та оголосила спалах у Західній Африці надзвичайною ситуацією у сфері громадського здоров’я, що має міжнародне значення.

Міністерство охорони здоров’я України та Державна санітарна епідеміологічна служба України вживають відповідних заходів щодо попередження завезення лихоманки Ебола на територію країни, посилено санітарно-епідеміологічний контроль у пунктах пропуску через державний кордон та забезпечено готовність до проведення протиепідемічних заходів, передбачених Комплексними планами санітарної охорони території регіонів держави.

Осіб у яких виявлено симптоми на геморагічну лихоманку Ебола, негайно відстороняти від виконання службових обов’язків, тимчасово ізолювати та направляти на консультацію до лікарів-інфекціоністів.

Геморагічна лихоманка Ебола – гостра вірусна висококонтагіозна хвороба, що може поширюватися через прямий, незахищений контакт із біологічними рідинами інфікованої людини та у результаті контакту з предметами, з якими контактувала хвора людина. Частіше за все вірус Ебола поширюється через родичів та друзів, які перебувають у тісному контакті при догляді за хворими. Летальність становить до 90 %. Лікування та специфічної профілактики цієї хвороби (вакцинації) не існує.

Прояви хвороби можуть з’явитися з 2 по 21 день після потрапляння збудника до організму, найчастіше - на 8-10 день.

Початок захворювання стрімкий, з’являється сильний головний біль, блювота та діарея з кров’ю, сильний біль у м’язах, кровотечі носові, вушні, через очі та ясна. Температура тіла швидко досягає 39-40 градусів.

Під час знаходження в ендемічних з цього захворювання країнах, рекомендовано використовувати захисні маски й утримуватися від відвідування місць масового скупчення людей, контактів із хворими людьми, зокрема, які мають високу температуру тіла.

У разі появи перших симптомів захворювання необхідно уникати контакту з оточуючими людьми, користуватись індивідуальними засобами захисту, наприклад медичною маскою, залишатися вдома, негайно викликавши бригаду екстреної медичної допомоги.

Особам, які повернулися з ендемічних із цього захворювання країн, у разі появи будь-яких із зазначених симптомів не треба займатися самолікуванням, а негайно звернутися за медичною допомогою, обов’язково повідомивши при цьому про перебування у західно-африканських або в сусідніх з ними країнах, про можливий контакт із особами, які відвідували ці країни.

Кiлькiсть переглядiв: 189