Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня включно, в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Тисячі громадян, державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети – підвищити розуміння та обізнаність співвітчизників про всі форми насильства.

З метою привернення уваги учнівської молоді до проблем подолання насильства в сім’ях, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, жорстокого поводження з дітьми,практичним психологом Ардєлян Х.А. впроваджувалось формування в свідомості школярів нетерпимого ставлення до насильства та були організовані та проведені заходи, присвячені таким датам:

• 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

• 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

• 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

• 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

• 5 грудня – Міжнародний день волонтера;

• 6 грудня – Ушанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

• 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

З метою підвищення обізнаності учасників освітнього процесу щодо запобігання насильства учням броварського ліцею були показані відеоролики: Документальний фільм про торгівлю людьми «Життя на продаж»; «Розкажи дорослому, якому довіряєш»; “Що таке кібербулінг?”/Освітній серіал про кібербулінг для підлітків; навчальні відеоуроки для батьків і дорослих та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»; «Почни говорити». Були роздані буклети «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі», провели анкетування на визначення різних форм насилля серед учнівського середовища.

Учні мали можливість переглянути відеоролики «Жорстокість серед підлітків», «Стоп насильство», «Скажи «Ні» насильству».

З метою підвищення рівня поінформованості учасників щодо проблеми торгівлі людьми практичним психологом Ардєлян Х.А. для учнів 6-7 класів було проведено єдиний урок протидії торгівлі людьми з переглядом відеофільму «Станція призначення – Життя».

/Files/images/photo_2025-01-1_11-05-14.jpg

Посилання: Річний план психолога 2024-2025 н.р.

Посилання: Рекомендації батькам як вберегти дитину від насильства

Посилання: Як запобігти ризиків домашнього насильства щодо дітей в період війни

Номери спеціальних “гарячих” телефонних ліній:

• 1578 – з питань протидії торгівлі людьми;

• 1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

• 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;

• 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;

• 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) – Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді.

Подбай про себе:

Ментальне здоров'я

Вправи для інтелектуального розвитку

/Files/images/і.jpg


/Files/images/1в.jpg/Files/images/1г.jpg/Files/images/1д.jpg/Files/images/1е.jpg

ЗВІТ

ПРО ПРОВЕДЕННЯ АКЦІЇ « 16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА» У БРОВАРСЬКОМУ ЛІЦЕЮ №6

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Метою проведення цієї акції є привернення уваги громадськості до актуальної проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху.

З метою підвищення рівня поінформованості учасників щодо проблеми торгівлі людьми практичним психологом Ардєлян Х.А. для учнів 6-7 класів було проведено єдиний урок протидії торгівлі людьми з переглядом відеофільму «Станція призначення – Життя».

/Files/images/a.jpg

З учнями молодшої школи були проведені Уроки Добра та флешмоб під девізом “Наші долоньки проти насильства”.

/Files/images/a 1.jpg

Практичним психологом Ардєлян Х.А. проведено заняття: «Скажи насильству «НІ», «Профілактика булінгу в учнівському середовищі».

Прикро, що дедалі частіше є прояви насилля у сім’ях. А саме сімейне спілкування – запорука доброго настрою і душевного спокою. І з другого боку – ніде люди не ранять так боляче, як вдома. На завершення зустрічі десятикласники побудували “піраміду” позитивних вражень.

Продовжуючи тему насильства в сім’ї, з учнями 8-9 класів проведено тренінг на тему : « Ненасильницьке спілкування», також проведено анкетування на виявлення насильства

/Files/images/a 2.jpg

У межах Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” були проведені виховні бесіди з нагоди Всесвітнього дня Боротьби зі СНІДом та уроки толерантності з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю.

/Files/images/a 3.jpg

Тут переглядали відеофільми про форми й види насильства та дискутували на тему його уникнення. Тут говорили про гендерну рівність та малювали малюнки до теми акції.

Діти – майбутнє кожної країни. Якщо вони живуть здоровим життям зараз, то за країною буде багатообіцяюче майбутнє.

Актуальність проблеми полягає в тому, що одним із показників духовного розвитку та соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей. Тому, протягом усього періоду Акції в броварському ліцеї відбулося також чимало заходів, спрямованих на запобігання та протидію насильству.

Зокрема, тут проведено:

-конкурс малюнків “Щаслива сім’я – без насильства”;

-тренінги “Твоє життя – твій вибір”, “зростаємо без насильства” тощо;

-демонстрація фільму “Життя на продаж” до Міжнародного дня боротьби з рабством;

Для учнів провели уроки толерантності з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю за темами “Добро починається з тебе”, “Я вірю в силу доброти”, “Вчимося бути добрими” тощо.

/Files/images/а4.jpg

Класні керівники провели бесіду із переглядом відеоматеріалів “Посієш вчинок – виросте звичка”.

Мета проведення акції “16 днів без насильства” – привернення уваги учнів до проблем насильства в дитячому та учнівському колективах та протидії насильству в сім’ї. Будьте уважними до людей та особливо дітей, які вас оточують, та не залишайте їх у біді.

*Як боротися з надмірним хвилюванням*

Хвилювання — це передусім нервовий стан людини. Також це поняття означає думки, які наповнюють людину тривожністю за майбутнє та не дають спокою. Зараз цей стан супроводжує українців усюди.

Звісно, в деяких моментах хвилювання може бути навіть корисним, але не надмірне.

*Якщо ви відчуваєте постійне хвилювання, не можете знайти собі місця та зібрати думки докупи, тримайте поради:*

Опануйте техніки дихання. Вони допоможуть знизити рівень тривожності, покращити сон, ви зможете почуватися спокійніше.

Наприклад, можна спробувати таку: займіть зручне положення, розслабтеся та зосередьтеся на своїх відчуттях. Зробіть повільно вдих, затримайте дихання на 5 секунд, а потім повільно та протяжно зробіть видих. Повторіть цей комплекс мінімум 5 разів, як супровід можете використовувати релаксаційну музику.

Також можна спробувати техніку «Розслаблення через напруження». Поступово напружуйте окремі ділянки свого тіла на декілька секунд (м’язи руки, прес, м’язи ніг і т. д.), а потім розслабте їх. Повторюйте по два рази для кожної ділянки тіла.

Перемістіть своє хвилювання на папір. Навички малювання взагалі не важливі. Спробуйте уявити, де ви відчуваєте хвилювання, яке воно (розмір, колір, фактура і т. д.), а потім намалюйте. Після цього проаналізуйте свій малюнок, що хочеться з ним зробити. Домалювати щось — домалюйте, порвати — порвіть і т. д.

Кожен для себе підбирає свої методи, як впоратись із хвилюванням. Це залежить від психічних особливостей людини, оскільки всі ми індивідуальні.

Дихання — це автономна функція нашого організму, яку ми, втім, можемо контролювати і тим самим впливати на свій стан. При стресі дихання прискорюється і стає поверхневим, що може призвести до посилення тривоги і надмірної емоційної реакції. Знизити рівень стресу допоможе виконання спеціальних дихальних вправ.

Ділимося рекомендаціями ефективних дихальних технік для дорослих і дітей.

/Files/images/photo_2022-12-26_23-46-51.jpg/Files/images/photo_2022-05-19_10-38-29.jpg/Files/images/photo_2022-12-26_23-47-01.jpg/Files/images/photo_2022-05-19_10-38-30.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 588